Meksykańskie czaszki

Dziś będzie post podróżniczo - naklejkowy :) 

W swoim pierwszym zamówieniu naklejek trafiłam na kartę z kolorowymi czaszeczkami, a uwielbiam ten motyw, więc nie mogłam sobie odmówić kupna ;)

Tak więc na początek trochę historii - motyw czaszki jest bardzo popularny w Meksyku, wiąże się z kultem zmarłych i wszechobecnym
wizerunkiem śmierci pod postacią La Catriny. Kolorowe czaszeczki można tam spotkać wszędzie - jako cukrowe przysmaki, jako graffiti na murach czy przeróżnych ubraniach. Mnie się to bardzo podoba, zarówno mentalnie - takie luźne podejście do ciężkiego tematu, ale również estetycznie - kolorowe czaszki wyjątkowo przyciągają uwagę.

Tak więc nie mogłam się doczekać, żeby użyć naklejki przedstawiające kolorowe meksykańskie czaszeczki! :) Jako bazy użyłam błękitu "Świeżo malowane" od Colour Alike. Malowanie nim nie należy do najłatwiejszych, trzeba malować uważnie, żeby równo pokryć. Ale tak bywa z wieloma pastelami ;) A efekt jest słodki i bardzo mi się podoba. 

Naklejki wodne zamówiłam na Allegro i było to moje drugie podejście do tematu. Nie było najłatwiej, bo mała czaszeczka trochę mi się "rozlazła", ale mam nadzieję, że praktyka czyni mistrza, więc będę działać dalej ;)

Do manikiuru użyłam:
- 2 warstwy Colour Alike "Świeżo malowane"
- naklejki wodne 
- 1 warstwę Inglot Fast Drying Top Coat

8 komentarzy:

Dziękuję za komentarz! Jeśli podoba Ci się to co robię, będzie mi miło, jeśli dodasz mnie do obserwowanych :)

Proszę nie oferować obserwacji za obserwację - bądźmy dorośli.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Redhead Nails | blog paznokciowy , Blogger